HVEM ER VI

Vi ønsker at være en nærværende og autentisk kirke hvor du kan finde en forvandlende tro
og et frirum, hvor du helt uforpligtende kan være den du er.

Vi tror, at Gud har skabt alle mennesker unikke og med et helt særligt potentiale og formål
og bygger på fællesskab og tjeneste-teams baseret på tillid, respekt og frivillighed.

Alle er velkommen!

PRÆSTEPAR

MAJBRITT OG BENT LARSEN
MAJBRITT OG BENT LARSENBent er kirkens præst
+45 23956344
SABINA OG STEPHAN RAJAPAKSE
SABINA OG STEPHAN RAJAPAKSE Stephan er kirkens ungdomspræst
+45 31897092

BESTYRELSEN

Peter Berg
Peter Berg
Bestyrelsesmedlem
Helle Blohm
Helle Blohm
Bestyrelsesmedlem
Tobias Hørup
Tobias Hørup
Bestyrelsesmedlem
Hermann Christensen
Hermann Christensen
Bestyrelsesmedlem

FUNKTIONER

Funktion Email Beskrivelse
Bestyrelsen bestyrelsen@herning-frikirke.dk Hvis du vil skrive til alle i bestyrelsen
Kasserere kasserer@herning-frikirke.dk Indbetaling og udbetaling
Kontoret info@herning-frikirke.dk Daglig kontakt og administration
MBU kasserer mbu-kasserer@herning-frikirke.dk Kasserer for Møllegades Børne- og Ungdomsforening
MBU formand mbu@herning-frikirke.dk Formanden for Møllegades Børne- og Ungdomsforening
Missions Info missionsinfo@herning-frikirke.dk Koordinering og kommunikation omkring støtte til Mission
Børnekirken bornekirke@herning-frikirke.dk Børnenes kirke om søndagen
Connect connect@herning-frikirke.dk Connect står for samlinger og events for de unge
ME:TRO metro@herning-frikirke.dk Teenklubben om mandagen
Onsdagscafé senior@herning-frikirke.dk Senior arrangementer
TROTYL trotyl@herning-frikirke.dk Børneklubben om torsdagen
Lovsang lovsang@herning-frikirke.dk Lovsang og musik
Lyd lyd@herning-frikirke.dk Lyd og lys på scenen
Powerpoint powerpoint@herning-frikirke.dk Multimedia fremvisning
Web web@herning-frikirke.dk Website og socialmedia redaktion